Hakkımda

Yuksektepeler.com – Ali Doğuyıldız Kimdir?

Hayat felsefesi “it’s better to burn out than to fade away” sözüne dayalıdır. Bu söz farklı anlamlara açık olmakla beraber genellikle hızlı yaşamayla ilgili bir anlam çıkarılıyor. Yaşamın kısa-uzun veya yavaş-hızlı olması tek başına önemli değil. Önemli olan nokta şudur: Hiç risk almadan uzun bir ömür yaşayıp unutulup gitmektense geriye dönüp baktığınızda hatırlanır iz bırakan bir yaşam sürmek daha iyidir!

İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü’nde (YUDOSK) doğa sporları yapmaya başladı. Daha sonra Klos Dağcılık İhtisas Kulübü kurucu üyelerinden oldu. Yaşam boyu öğrenme sürecinde çeşitli eğitimler almaya halen devam etmektedir. Ağrı, Cilo, Süphan, Erciyes, Hasan Dağı, Uludağ, Sultan Dağları, Dedegöl ve Aladağlar’da pek çok kış ve yaz tırmanışı yaptı. Çevresindekilere dağcılık başta olmak üzere tüm doğa sporlarını sevdirmeye çalışır ve yüksek tepelerde bulunmaktan hoşlanır.

“Dağlar benim motivasyon kaynağım. Onlar bana sevinç verdi, huzur verdi, yeni arkadaşlar verdi, macera verdi, acı verdi, gözyaşı verdi ve beni sabırlı, alçak gönüllü, dayanıklı, güçlü yaptı. Dağlar beni hiç boş geri göndermedi; her seferinde yeni şeyler vaat ederek uğurladı.”

Aktif olarak dağcılık, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü yapar. Kayak tutkunudur. Çok sevdiği dağların yanında bir diğer tutkusu da masa tenisidir. Çinli tarzı oynamaktadır ve kendine güvenenlerin gel kapışalım tekliflerine her zaman açıktır 🙂

İletişim adresi: iletisim@yuksektepeler.com