Hakkımda

Yuksektepeler.com – Ali Doğuyıldız Kimdir?

İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunudur. Sitenin isminden de anlaşılacağı üzere yüksek tepelerde bulunmaktan hoşlanır.

Yeni Ufuklar Doğa Sporları Kulübü’nde (YUDOSK) doğa sporları yapmaya başladı. Daha sonra Klos Dağcılık İhtisas Kulübü‘nün kurucu üyelerinden biri oldu. Ağrı, Cilo, Süphan, Erciyes, Hasan Dağı, Uludağ, Sultan Dağları, Dedegöl ve Aladağlar’da birçok kış ve yaz tırmanışı yaptı. Çevresindekilere dağ sporları başta olmak üzere tüm doğa sporlarını sevdirmeye çalışır.

Aktif olarak dağcılık, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü yapar. Kayak tutkunudur. Çok sevdiği dağların yanında bir diğer tutkusu da masa tenisidir. Çinli tarzı oynamaktadır ve kendine güvenenlerin gel kapışalım tekliflerine her zaman açıktır 🙂

Yaşam felsefesi “it’s better to burn out than to fade away” sözüne dayanmaktadır. Bu söz farklı anlamlara açık olsa da genellikle hızlı yaşamayla ilgili bir anlam çıkarılıyor. Yaşamın kendi başına kısa-uzun veya yavaş-hızlı olması önemli değil. Mesele şu ki, risksiz uzun bir ömür yaşamak ve unutulup gitmektense, geriye dönüp baktığınızda hatırlanır, iz bırakan bir yaşam sürmek daha iyidir!
“Dağlar benim motivasyon kaynağım. Onlar bana sevinç verdi, huzur verdi, yeni arkadaşlar verdi, macera verdi, acı verdi, gözyaşı verdi ve beni sabırlı, alçak gönüllü, dayanıklı, güçlü yaptı. Dağlar beni hiç boş geri göndermedi; her seferinde yeni şeyler vaat ederek uğurladı.”

İletişim adresi: [email protected]