Arkadaşım Hakan’la hafta sonu öğlen vakti herkesin bildiği bir spor mağazası önünde buluşup beraber alışveriş yapmak üzere sözleştik. Ben vaktinde gelip Hakan’ı telefonla aradım. O da varmak üzere olduğunu, on dakika içinde geleceğini söyledi. Telefonu kapatıp beklemeye başladım. Geldiğinde beni aradı. Konuşma şu şekilde sürdü:

Hakan – Hoca ben geldim neredesin?
Ben – Kapıda bekliyorum.
Hakan – Tamam ben de kapı önündeyim.
Ben – (Etrafta başka insanlar olduğu için dikkat çekmek için elimi sallıyorum) Allah Allah göremiyorum, nerdesin?
Hakan – Başka kapısı mı var acaba buranın sorayım dur bir dakika…

Telefonu kapatıp ikimiz de etraftakilere soruyoruz. Bir süre sonra tekrar telefon açıp benzer konuşmaları tekrarlıyoruz.

Hoca başka kapısı yokmuş buranın neredesin?
Kapının önünde boş alanda çadırlar var oraya çok yakınım.
Evet çadırı görüyorum ama sen yoksun.
Allah Allah! Ben çadırın oradayım.
Ya hoca şaka yapıyorsan yeter hadi çık ortaya.

İkimiz de biraz sinirlenerek danışmaya soralım deyip telefonu kapatıyoruz.

Danışmaya sorduğumuzda olay aydınlanıyor. Ben Bayrampaşa’daki Forum İstanbul alışveriş merkezinin yanındaki şubesinde beklerken Hakan da Merter’deki Marmara Forum alışveriş merkezinin yanındaki şubesinde bekliyormuş. Ben sadece Bayrampaşa’daki yerlerini biliyordum. AVM isimlerinin birbirine yakın olması bizi şaşırtmış. Ayrıca iki tarafta da kapı önünde çadır kurarak sergilemeleri bize bir miktar gerilim yüklenmesine neden oldu. Neyse ki iki mağaza birbirinden çok uzak değil. Hakan’ı arayıp beklemesini, oraya geleceğimi söylüyorum. Nihayet buluştuğumuzda içeride keyifli zaman geçiriyoruz.

Yüzmeden atçılığa kadar 50 çeşit spor dalı için binlerce ürün var içeride. Dolaş dolaş bitmiyor.

Dizliklerin sergilendiği reyonda durup orada bulunan mezurayı alıyorum elime. Diz genişliğimi bununla ölçüp çıkan sonuca göre 1-2-3-4 diye sınıflandırılmış dizliklerden bana uyan paketi alıyorum. Cırt cırtlı paketin açılıp kapanması kolay. Paketi açıp ürünü inceliyorum. 40 TL fiyat uygun gibi görünüyor ama bu bir tane fiyatıymış. Aldı mı iki tane almak lazım. Diğer bir paketi de alıp içini kontrol etmeden atıyorum sepetime. Eve geldiğimde orada kontrol etmediğim paketin içinden fiyatı daha ucuz olan bir alt model dizlik çıkıyor. Birisi paketin içeriğini değiştirerek kendince uyanıklık yapmış. Hayrını görür mü orasını Allah bilir. Ben değişim için tekrar oraya gitme zamanım olmadığı için ürünü kullandım faydasını gördüm.

– Sosyal Medya ve İletişim –
►I N S T A G R A M – http://www.instagram.com/alidoguyildiz
►F A C E B O O K – https://www.facebook.com/alidoguyildiz
►B L O G – http://www.yuksektepeler.com
►İ L E T İ Ş İ M – [email protected]

Bir Yorum Yazın