Bugün tarihi yarımadada yarı maraton koşusuna katıldım. 10km ve 21km olarak iki ayrı kategori vardı. Yenikapı miting alanından başlayan koşu, 10 km koşanlar için Sirkeci tarafından dönüş yaparak, 21 km koşanlar için Balat’tan dönüş yaparak aynı istikameti takip ederek Yenikapı’daki başlangıç noktasında sonlandı.
Organizasyon başından sonuna kadar başarılıydı. Hiçbir aksaklık görmedim. Yarış kitlerini birgün önceden Forum İstanbul AVM içinde kurulan yerden aldım. Çanta içinde, çipli göğüs numarası, Adidas’ın çok güzel bir forması ile bir adet çikolatalı sandviç vardı. Madalya’yı koşu bitince verdiler he he önceden almadım, hakettim. Spor ürünleri satan dev bir mağaza yanında yarış kitlerinin dağıtılması akıllıca. Burada koşu ürünlerinde özel indirim yapabilirlerdi. Ben mesela zaman geçirmek için girdim. Daha iyi koşacağımı düşündüğüm bir koşu ayakkabısı görünce dayanamadım satın aldım.
Kenyalı atletler 21 km’yi 1 saatte koştular. Türk sporcular en iyi derecesi olan 12. sıradaydı. Kenyalılardan 6 dakika daha geç yarışı bitirdi. Kenyalıları geçmek için herhalde onları önce Konyalı yapmak lazım. Etli ekmeklere fazla dayanamazlar, aldıkları fazladan 10 kg ile koşarlarsa geçeriz. Şaka bir yana spora daha çok insanı yönlendirirsek Kenyalıları geçmek mümkün. 2014’deki koşuya göre bu yıl iki kat katılım oldu.
Biz giderken dönen Kenyalı atletler! Göğüs numaraları da anlamlı verilmiş.

Kayıtlı yaklaşık 8 bin sporcu koştu. Herkes bir arkadaşını çağırsa her sene katılım ikiye katlar. Sporla ilgili farkındalık artar. Hepimiz yakınlarımızı, tanıdıklarımızı spora yönlendirmek için gönüllü olalım lütfen.

Vodafone ve IBB’ye spora verdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz.

– Sosyal Medya ve İletişim –
►I N S T A G R A M – http://www.instagram.com/alidoguyildiz
►F A C E B O O K – https://www.facebook.com/alidoguyildiz
►B L O G – http://www.yuksektepeler.com
►İ L E T İ Ş İ M – [email protected]

Bir Yorum Yazın